26 مهر 1400
En | 
مراحل احداث بزرگراه ایلام- مهران در حال تکمیل شدن
 

مراحل احداث بزرگراه ایلام- مهران در حال تکمیل شدن

مهندس کاظمی مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از فعالیت پیمانکاران محور ایلام- مهران برای تکمیل این طرح بزرگراهی خبر داد.
چهارشنبه، 15 بهمن 1399 | Article Rating
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان ایلام مدیرکل این دستگاه اجرایی در این زمینه گفت: طول بزرگراه تعریف شده ایلام- مهران از تونل آزادی شهر ایلام تا پایانه مرزی مهران 102 کیلومتر می باشد که تا کنون 84 کیلومتر مسیر به صورت کامل تکمیل شده و زیر بار ترافیک قرار دارد ضمن اینکه مسیر رفت منطقه کنجانچم نیز اصلاح و بهسازی شده است.
وی در خصوص جزئیات احداث باقی مانده این بزرگراه گفت: قطعه اول ایلام-صالح آباد به طول 11 کیلومتر در دست اجراست که 5 کیلومتر از مسیر به بهره برداری رسیده و 6 کیلومتر در دست اقدام می باشد .در این مسیر تونل موازی تونل قبلی راه کربلا به طول 710 متر حفاری و کف برداری شده و در حال اجرای لاینینگ ( پوشش بتنی سقف و دیوارها) است و تونل کیلومتر 5 ایلام- مهران به طول 860 متر حفاری شده و پیمانکار در حال عملیات کف برداری این پروژه می باشد .
مهندس کاظمی در خصوص قطعه دوم طرح گفت: طول این قرارداد 19 کیلومتراست که 15 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و 4 کیلومتر باقی مانده در دست اجراست. این4 کیلومتر در نیمه اول سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل راه و شهرسازی استان در خصوص ادامه مسیر گفت: تقاطع غیر همسطح صالح آباد در این محور با توجه به ارتقاء محور ایلام- مهران به بزرگراه طراحی آن متناسب به شرایط جدید محور تغییر پیدا کرد و اجرایی شد هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 45%در دست اجراست.
وی در ادامه افزود: قطعه سوم صالح آباد –مهران به طول 60 کیلومتر که در این قطعه پلهای بزرگ کنجانچم و 8 کیلومتر واریانت کنجانچم در دست اجراست.پل کیلومتر 55 به اتمام رسیده است و پل بزرگ کیلومتر 56 به طول 180 متر با پیشرفت فیزیکی 85% در دست اجراست ضمن اینکه در محدوده کنجانچم مسیر رفت اصلاح و به بهره برداری رسیده است.
مهندس کاظمی خاطر نشان کرد: مسیر مهران تا پایانه مرزی به طول 11 کیلومتر به صورت چهار خطه به بهره برداری رسیده است و هم اکنون عملیات شش خطه کردن مهران-پایانه مرزی را در دست اجرا داریم.
وی از طرح های ایمن سازی و کنترل ترافیک در این محور به احداث و تکمیل سه کنارگذر( جنوبی-غربی و جنوب غربی) شهر مهران اشاره کرد و افزود: تقاطع غیر همسطح سید حسن با پیشرفت فیزیکی 10% و تقاطع غیر همسطح سه راهی آذر با پیشرفت فیزیکی 20% , و همچنین زیرگذر ارغوان شهر ایلام با پیشرفت فیزیکی حدود 90 درصد در دست اجرا می باشند .
اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان ایلام
تصاویر
  • مراحل احداث بزرگراه ایلام- مهران در حال تکمیل شدن
  • مراحل احداث بزرگراه ایلام- مهران در حال تکمیل شدن
  • مراحل احداث بزرگراه ایلام- مهران در حال تکمیل شدن
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها