02 بهمن 1398
En | 
رفع تصرف بيش از 7500 متر مربع از اراضي ملي استان ايلام از  ابتداي سال جاري تا كنون

رفع تصرف بيش از 7500 متر مربع از اراضي ملي استان ايلام از ابتداي سال جاري تا كنون

تاریخ انتشار: 1398/02/23|   بازدید: 77 |  print

بيش از 7500 متر مربع از اراضي ملي استان ايلام از ابتداي سال جاري تا كنون توسط يگان حفاظت از اراضي اداره كل راه وشهرسازي استان رفع تصرف شده است.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه وشهرسازي استان ايلام مهندس كاظمي مديركل راه وشهرسازي استان ايلام در اين خصوص گفت: با پي گيري يگان حفاظت از اراضي ملي و دولتي در اداره كل راه وشهرسازي استان  و همكاري نيروي محترم انتظامي و مراجع قضايي با اين يگان  روند حفاظت از اراضي ملي و دولتي و پيشگيري از تصرف اين اراضي و آزاد سازي اراضي تصرف شده توسط افراد سود جو روند منسجم و مناسبي به خود گرفته كه اين مهم منجر به آزاد سازي بيش از 7500 متر مربع از اراضي ملي  به ارزش بيش از سه و نيم ميليارد تومان از ابتداي سال جاري تا كنون شده است.

مديركل راه وشهرسازي استان در ادامه به سامانه الكترونيكي گشت حفاظت از اراضي ملي سازمان ملي زمين و مسكن اشاره كرد و در توضيح آن گفت: با بكارگيري اين سامانه تمامي اراضي ملي و دولتي لحظه اي و مستمر تحت نظر قرار داشته و هر گونه تغيير در اين زمينها رصد شده و امكان تصرف توسط افراد سود جو را تا حد بسيار بالايي غير ممكن شده است.

وي از همه مردم عزيز استان خواست چنانچه قصد خريد املاك در محدوده و حريم شهرهاي سطح استان را دارند ابتدا استعلامات لازم در اين خصوص از طريق اداره كل راه وشهرسازي بعمل آورده  و از خريد هر گونه اراضي فاقد سند مالكيت رسمي از افراد سودجو پرهيز نمايند و بدانند كه قولنامه هاي عادي كه در برخي از بنگاههاي معاملاتي و مشاورين املاك صادر مي شود وجاهت قانوني نداشته و مراكز مذكور نيزمي بايست از صدور هر گونه گواهي و قولنامه و ... پرهيز نمايند تا مورد پيگرد قانوني قرار نگيرند.

اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه وشهرسازي استان ايلام

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد